شروع دستگیری سران حزب جمعیت علمای اسلام در شهرهای مختلف پاکستان

به گزارش وبلاگ سیاست، به دنبال نزدیک شدن زمان اعلام شده از سوی حزب جمعیت علمای اسلامی برای برگزاری اعتراضات گسترده علیه دولت پاکستان، دستگیری سران این حزب در شهرهای مختلف شروع شد.

شروع دستگیری سران حزب جمعیت علمای اسلام در شهرهای مختلف پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سیاست به نقل از اکسپرس نیوز، همزمان با نزدیک شدن زمان اعلام شده از سوی حزب جمعیت علمای اسلام برای برگزاری اعتراضات گسترده علیه دولت اسلام آباد، تشکیل پرونده قضایی علیه سران این حزب در شهرهای مختلف شروع شد.

در این راستا حداقل 15 نفر از اعضای ارشد حزب جمعیت علمای اسلام در شهر اسلام آباد دستگیر شده اند.

در شهر کراچی نیز پلیس تعدادی از سران این حزب از جمله صابر اشرفی، حنیف سلیم و... را به جرم زورگیری دستگیر نموده است.

از سوی دیگر بعضی نهادهای امنیتی خواهان ممنوع التصویر شدن فضل الرحمان رئیس حزب جمعیت علمای اسلام شده اند و در این خصوص اقدامات لازم قانونی را نیز شروع نموده اند.

همچنین در مورد عدم صدور مجوز برای برگزاری تظاهرات توسط فضل الرحمان نیز پرونده هایی ثبت شده که دادگاه در حال آنالیز آنها است.

فضل الرحمان در کوشش است دولت اسلام آباد را ساقط کند و در حالی که تنها یک سال از عمر دولت عمران خان گذشته مجددا انتخابات برگزار کند.

دادگاه عالی پاکستان ضمن رد کردن خواسته فضل الرحمان تصریح نموده است دولت اسلام آباد باید مدت 5 سال قانونی خود را تکمیل کند.

فضل الرحمان تاکنون پیروز به متحد کردن تمام احزاب اپوزیسیون نشده است و برگزاری تظاهرات توسط او نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع دستگیری سران حزب جمعیت علمای اسلام در شهرهای مختلف پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع دستگیری سران حزب جمعیت علمای اسلام در شهرهای مختلف پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید