اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، معلم جوهره اصلی نظام آموزش است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، زیرا معلم، رکن اصلی نظام آموزشی است و برنامه های درسی، جوهره اصلی نظام آموزش است.

اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، معلم جوهره اصلی نظام آموزش است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از مشهد ،علیرضا کمره ای معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مراسم شروع دومین دوره مسابقات ملی آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی و سومین دوره جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری در مشهد گفت: اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، زیرا معلم، رکن اصلی نظام آموزشی است و برنامه های درسی، جوهره اصلی نظام آموزش است و این جوهره به وسیله معلمان در کلاس درس ساری و جاری و منشا تحول می گردد.

او ادامه داد: آموزش متوسطه می تواند در راستا بالندگی با تکیه بر نیرو های توانمند خود تحولی چشمگیر در امر آموزش ایجاد کند بنابراین گروه های آموزشی کانون اصلی آموزش متوسطه هستند و همه شرکت نمایندگان از بستر گروه های آموزشی به راستا توسعه راه می یابند و باید یاری نمایند تا سایر همکارانی که دغدغه آموزش حرفه ای را دارند در این راستا گام بردارند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: هدف اصلی در آموزش و پرورش حضور فعال دبیران در چنین جشنواره هایی است، چون معلمی که از همان گام اول در سطح مدارس خود را در معرض قضاوت و رقابت قرار داده باعث ایجاد یک جریان مثبت در سطح مدارس شده است.

کمره ای اضافه نمود: تشکیل کارگاه آموزشی در این جشنواره بیش از حضور در عرصه رقابت ها برای معلمان ارزشمند است، زیرا فرصت یادگیری خارج از فضای رقابتی ایجاد شده است و همکاران ما توانسته اند از تجربیات یکدیگر استفاده نمایند.

او با اشاره به اینکه 14/5 درصد معلمان ما در این فرایند آموزشی شرکت نموده اند و در مجموع این دو رخداد، یک پنجم معلمان مقطع متوسطه حضور موثر داشته اند، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با پربارتر کردن مسابقات در مرحله منطقه ای و استانی شاهد حرفه ای تر شدن معلمان در امر آموزش باشیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: به دنبال تجمع اهداف در گروه های آموزشی برای بهبود یاددهی و یادگیری در جهت توسعه حرفه ای معلمان هستیم تا شاهد حرکت و رشد به سمت مطلوب در آینده باشیم.

/ج.ر

14/5 درصد معلمان ما در این فرایند آموزشی شرکت نموده اند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، معلم جوهره اصلی نظام آموزش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر معلمان ما تغییر نمایند نظام آموزشی متحول می گردد، معلم جوهره اصلی نظام آموزش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید