بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان خواستار اعلام فهرست نهایی رای دهندگان شد

به گزارش وبلاگ سیاست، در حالی که تردیدها درباره آمار واقعی رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان افزایش یافته بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه این کشور حواستار اعلام فهرست نهایی رای دهندگان شده است.

بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان خواستار اعلام فهرست نهایی رای دهندگان شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سیاست، بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان موسوم به فیفا از کمیسیون انتخابات این کشور خواسته است تا فهرست نهایی رای دهندگان را اعلام کند.

یوسف رشید رئیس اجرایی فیفا گفت: کمیسیون انتخابات مکلف است هرچه زودتر فهرست رأی دهند گان را نهایی و به تفکیک مراکز رأی دهی همگانی بسازد.

وی اضافه کرد، رای دهندگان حق دارند تا پیش از انتخابات از وجود نام خود در مراکز رأی دهی اطمینان حاصل کنند.

رئیس اجرایی فیفا گفت، در حالی که پیش از این فهرست رای دهندگان انتخابات پارلمانی در سایت رسمی کمیسیون انتخابات بارگذاری شده بود اما فهرست نهایی رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری تا کنون در سایت این کمیسیون قرار نگرفته است .

این در حالی است که پیش از این برخی از احزاب سیاسی و نهادهای ناظر بر روند انتخابات از وجود رای دهندگان خیالی در این فهرست ابراز نگرانی کرده بودند.

کمیسیون انتخابات در حالی هنوز فهرست نهایی رای دهندگان را منتشر نکرده است که تنها 48 روز تا زمان برگزاری انتخایات ریاست جمهوری این کشور باقی مانده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان خواستار اعلام فهرست نهایی رای دهندگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان خواستار اعلام فهرست نهایی رای دهندگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید