تغییر شاخص های برگزاری المپیاد استعدادهای برتر با هدف المپیک

به گزارش وبلاگ سیاست، حسن رنگرز در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه پیرو اولین و دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور که طی دو سال گذشته برگزار شدند، برگزاری سومین دوره این مسابقات در سال جاری در برنامه اداره کل توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش قرار گرفته است، توضیحات لازم در مورد چگونگی برگزاری این دوره بازی ها را ارائه کرد.

تغییر شاخص های برگزاری المپیاد استعدادهای برتر با هدف المپیک

وی با تاکید بر اینکه شاخص های مربوط به المپیاد استعدادهای برتر برای برگزاری سومین دوره این بازی ها تغییر کرده است، گفت: دو دوره پیشین المپیاد استعدادهای برتر و فرصت و تهدیدهای آنها بررسی شده است. با نتیجه به دست آمده از آسیب شناسی اجرا شده، مسابقات امسال متفاوت برگزار خواهد شد.

رنگرز تا تاکید بر اینکه در برگزاری سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر به سمت کیفی گرایی حرکت خواهیم داشت، توضیح داد: المپیک 2024 پاریس، المپیک جوانان 2022 سنگال و بازی های آسیایی 2022 چین رویدادهایی هستند که حضور پیروز در آنها سیاست ما را در برگزاری المپیاد امسال تعیین می کنند.

سرپرست اداره کل توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش در توضیح تکمیلی این موضوع تاکید کرد: دو دوره پیشین المپیاد استعدادهای برتر با حضور حداکثری فدراسیون ها و رشته ها برگزار شد طوری که در اولین دوره این بازی ها 37 فدراسیون در 78 رشته همکاری داشتند و 38 فدراسیون در 99 رشته هم برگزار کننده دومین دوره بازی ها بودند اما اولویت ما برای برگزاری سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر، حضور رشته هایی است که بتوانند برای یکی از سه رویداد موردنظر یعنی المپیک تابستانی، المپیک جوانان و بازی های آسیایی کسب سهمیه کرده یا صاحب عنوان شوند.

وی با بیان اینکه لحاظ کردن شرایط اقتصادی کشور بی تأثیر در این تصمیم گیری نبوده است، اعلام کرد: بر همین اساس 24 فدراسیون در برگزاری المپیاد استعدادهای برتر امسال مشارکت خواهند داشت.

رنگرز در مورد زمان برگزاری این دوره بازی ها اعلام کرد: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر 30 مردادماه تا 10 شهریورماه سال گذشته برگزار شد اما در مورد زمان برگزاری سومین دوره بازی ها هنوز به جمع بندی قطعی نرسیده ایم. مردادماه، اوایل شهریورماه و هفته ابتدایی مهرماه زمان های پیشنهادی است.

سعادتمند که سال گذشته مدیریت اداره کل توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی را بر عهده داشت طرحی مبنی بر بین المللی کردن المپیاد استعدادهای برتر ارائه کرد و اینکه دوره جدید این بازی ها با حضور 8 کشور خارجی برگزار خواهد شد. این طرح قابل اجراست؟، رنگرز در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: فعلاً که به خاطر بحران کرونا تا سپتامبر هیچ رویدادی در سطح بین المللی برگزار نمی شود. در کل بعید است که المپیاد استعدادهای برتر جنبه بین المللی بگیرد. فقط اینکه با آسیب شناسی که داشته ایم سعی در برگزاری کیفی این بازی ها داریم و اینکه بتوانیم نخبه های شناسایی شده را در قالب برنامه های نگه داشت تحت حمایت خود قرار داده و برای رویدادهای بین المللی آماده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تغییر شاخص های برگزاری المپیاد استعدادهای برتر با هدف المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر شاخص های برگزاری المپیاد استعدادهای برتر با هدف المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید