توافقنامه نهایی آمریکا و طالبان، 3 مورد مهم از متن توافق اعلام شد

به گزارش وبلاگ سیاست، ایرنا نوشت: رسانه های افغانستان به نقل از منابع مطلع از نهایی شدن متن توافق نامه صلح میان آمریکا و طالبان امروز در دوحه قطر خبر دادند.

توافقنامه نهایی آمریکا و طالبان، 3 مورد مهم از متن توافق اعلام شد

رسانه های افغانستان امروز (چهارشنبه) به نقل از این مقامات نوشتند، طرفین مذاکره با هدف اطمینان از نبود هیچ گونه اختلافی در متن توافقنامه، در حال تطبیق دادن نسخ انگلیسی، فارسی و پشتو با یکدیگر هستند.

قرار است زلمی خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح با طالبان، به منظور هماهنگی و در اختیار گذاشتن نسخه نهایی به دولت افغانستان، امروز به کابل سفر کند.

این توافقنامه حاوی مواردی مانند چون جدول زمانی خروج نیروهای خارجی از افغانستان، عدم استفاده از خاک این کشور علیه امریکا و متحدانش و نفی ارتباط طالبان با سایر گروه های تروریستی است.

در حالی که پیشتر گفته شده بود، مساله آتش بس نیز در این توافقنامه لحاظ می گردد، خبرها حاکیست، قرار است موضوع آتش بس در نشست صلح بین افغانستانی ها مطرح گردد.

نمایندگان آمریکا و طالبان از یک سال پیش در چارچوب مذاکرات 9 گانه در دوحه سرگرم مذاکره درباره برقراری صلح در افغانستان و پایان دادن به جنگ در این کشور هستند. دور نهم که جدیدترین دور این مذاکرات است، از پنجشنبه گذشته آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد.

قرار است پس از امضای توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان، مذاکرات بین افغانستانی ها آغاز گردد.

دولت افغانستان چندی پیش از آماده شدن برای مذاکرات و اعلام فهرست نمایندگان جناح های مختلف برای گفت وگو با طالبان خبر داده بود.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "توافقنامه نهایی آمریکا و طالبان، 3 مورد مهم از متن توافق اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقنامه نهایی آمریکا و طالبان، 3 مورد مهم از متن توافق اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید