جایی که برای گردشگران ممنوع است!

به گزارش وبلاگ سیاست، جزیره مارها، جزیره ای در خلیج ایالت سائوپائولوی برزیل است که با دیدن آن فکر می کنید قطعه ای از بهشت را در وسط اقیانوس اطلس کشف نموده اید، اما این دیدگاه درست نیست، زیرا اینجا جایی نیست که بتوانید در آن به ماجراجویی و گذراندن تعطیلات بپردازید.

جایی که برای گردشگران ممنوع است!

جزیره ای هست که در آنجا مارها فرمانروایی می نمایند و بیش از چند گونه حیوانی در آن یافت نمی گردد.

اگر بدانید در جزیره ای قدم می زنید که هر لحظه ممکن است با نیش یک مار سمی زندگیتان تمام گردد، چه حسی خواهید داشت؟

جزیره مارها در برزیل اینگونه است، جزیره ای که حدوداً 100 هزار سال پیش، با بالا آمدن سطح آب از آمریکا جدا شده و بعد از آن مارها در آن گیر افتادند.

این جزیره یکی از نقاطی است که گردشگران اجازه بازدید از آن را ندارند. براساس پیش بینی های صورت گرفته در سال 2015، بین 2 تا 4 هزار مار در این جزیره وجود دارند، این یعنی به طور میانگین یک مار در هر 75 مترمربع.

در بین محلی ها هم از وجود داستان های وحشتناک که پر از مرگ و میر افرادی است که در این سواحل جزیره پر سه می زدند، شنیده می گردد، مانند داستان ماهیگیری که در جستجوی موز آمده بود.

افعی سر نیزه طلایی یکی از سمی ترین گونه مارهای سمی این منطقه است. از میزان سمی بودن زهر این مار اطلاعاتی در دست نیست، اما می گویند اگر مار سر نیز ه ای یک بار انسان را نیش بزند، احتمال مرگش 7 درصد افزایش می یابد. حتی در صورت درمان شدن، قربانیان این مار همچنان با 3 درصد احتمال مرگ روبرو هستند.

مرگ این افراد به دلیل خون ریزی روده، نارسایی کلیه، خونریزی مغزی یا نکروز شدید بافت عضلانی ناشی می گردد. مار برای راحت تر هضم شدن گوشت و بافت، زهر را وارد بدن قربانی می نماید.

منبع: باشگاه وبلاگ سیاست

منبع: همگردی

به "جایی که برای گردشگران ممنوع است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایی که برای گردشگران ممنوع است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید