جلسه WHO درباره تصمیم گیری برای اعلام شرایط اضطرار در زمینه کرونا

به گزارش وبلاگ سیاست، گزارش ها حاکی از آن است کروناویروس در تمامی مناطق چین گسترش پیدا کرده و تا به امروز 170 قربانی برجا گذاشته است.

جلسه WHO درباره تصمیم گیری برای اعلام شرایط اضطرار در زمینه کرونا

به گزارش وبلاگ سیاست، شمار تلفات کروناویروس کشنده به 170 تن رسیده و با تایید اولین مورد ابتلا به این ویروس در تبت، اکنون کروناویروس در تمامی مناطق چین گسترش پیدا کرده است.

بنابر اعلام مسئولان سلامت در چین تا به امروز حدود 7711 نفر به این ویروس آلوده شده اند. همچنین این ویروس دست کم در 16 کشور دیگر نیز گسترش پیدا کرده است.

همچنین قرار است امروز (پنج شنبه) سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشستی برگزار کند تا در مورد اعلام شرایط اضطراری جهانی بحث شود.

تدروس آدهانوم قبریسوس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته با اشاره به سه کشور آلمان، ویتنام و ژاپن گفت: در چند روز اخیر پیشرفت کرونا ویروس در برخی از کشورها و به ویژه انتقال انسان به انسان آن ما را نگران کرده است.

وی افزود: اگرچه تعداد مبتلایان به این ویروس در خارج از مرزهای چین به نسبت کم است اما احتمال شیوع هر چه بیشتر این ویروس ناشناخته وجود دارد.

به گزارش وبلاگ سیاست به نقل از شبکه خبری بی بی سی، کروناویروس به یک گروه خاص از ویروس ها اطلاق می شود و واژه کروناویروس از کلمه لاتین corona یا کلمه یونانی κορώνη به معنی تاج یا هاله گرفته شده است. این واژه به مشخصه ظاهری ویریون ها (شکل عفونی ویروس) که در زیر میکروسکوپ الکترونی دیده می شود، اشاره دارد که حاشیه ای از سطح بزرگ و پیازدار داشته و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی یا تاج خورشیدی است. نسخه ویروسی شایع شده در چین نیز یکی از سویه های جدید کروناویروس هاست که با عنوان 2019nCoV نامگذاری شده است. کروناویروس ها در بدن انسان موجب بروز عفونت های تنفسی و بیماری هایی شبیه سرماخوردگی و در موارد حادتر ذات الریه می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جلسه WHO درباره تصمیم گیری برای اعلام شرایط اضطرار در زمینه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه WHO درباره تصمیم گیری برای اعلام شرایط اضطرار در زمینه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید