حسینی: افزایش بهره وری کلاس های درسی در دستورکار آموزش و پرورش

به گزارش وبلاگ سیاست، سرپرست آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه کاغذ با ارز دولتی 4200 تهیه شده است، میانگین ارزش قیمت کتب درسی با ارز دولتی کمتر از سایر اجناس است.

حسینی: افزایش بهره وری کلاس های درسی در دستورکار آموزش و پرورش

به گزارش وبلاگ سیاست، سیدجواد حسینی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع وبلاگ سیاست، گفت: حدود 140 جلد میلیون کتاب در بیش از 800 رشته در دوره ابتدایی و متوسطه برای اول مهر چاپ شده است.

وی افزود: کتاب های درسی در تمام مقاطع آماده توزیع است، بخشی از کتاب ها به صورت اینترنتی در مدارس و بخشی دیگر در شهرستان ها توسط برخی مراکز ثبت نام و توزیع می شود که خانواده ها با مراجعه به مدارس و مراکز می توانند برای ثبت نام و دریافت کتاب ها اقدام کنند.

حسینی با اشاره به آمار بی سوادی در کشور اظهار کرد: از بی سوادی تعریف و آمارهای بسیاری در دست است اما جمهوری اسلامی ایران به طور کلی در مقطع ابتدایی 98.5 درصد پوشش تحصیلی دارد، در واقع یک ونیم درصد از دانش آموزان تحصیل نمی کنند.

وی تاکید کرد: علت تحصیل نکردن یک ونیم درصد دانش آموزان آموزش و پرورش نیست، در هر جای این کشور که دانش آموز وجود داشته باشد مدرسه دایر است اما در بسیاری از مواقع خانواده ها تمایل چندانی به تحصیل فرزندان خود ندارند.

حسینی با اشاره به عدد 9 میلیون بازمانده از تحصیل در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بسیار مناسب عمل کرده و سه بار از طرف یونسکو به دلیل کاهش سهم بازماندگان از تحصیل قدردانی شده است.

سرپرست آموزش و پرورش با اشاره به کاهش بهره وری دانش آموزان در درس زبان انگلیسی در مدارس اظهار کرد: این موضوع برای تمامی دروس وجود دارد، چراکه آموزش و پرورش بیش از 12 هزار و 900 ساعت کلاس از اول ابتدایی تا پایان سال دوازدهم برای دانش آموزان برگزار می کند.

حسینی افزود: میانگین جهانی برای برگزاری کلاس درسی هفت هزار ساعت است اما کلاس ها و برنامه های درسی شیوه های مدیریت و یادگیری باید براساس سند تحول بنیادین به گونه ای متحول شود که بهره گیری دروس به سمت کاربردی شدن پیش رود، البته افزایش بهره وری کلاس های درسی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حسینی: افزایش بهره وری کلاس های درسی در دستورکار آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: افزایش بهره وری کلاس های درسی در دستورکار آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید