خبرنگاران بیش از 8هزار بسته حمایتی بهداشتی در محلات کم برخوردار شیراز توزیع شد

به گزارش وبلاگ سیاست، شیراز- خبرنگاران- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: با هدف مبارزه با کرونا و پیشگیری از این ویروس بیش از 8هزار بسته حمایتی شامل اقلام بهداشتی در محلات کم برخوردار و حاشیه ای شهر شیراز توزیع شده است.

خبرنگاران بیش از 8هزار بسته حمایتی بهداشتی در محلات کم برخوردار شیراز توزیع شد

کیوان نیازی دوشنبه در گفت و گو با وبلاگ سیاست مطرح کرد: دفتر اجتماعی استانداری فارس در میان ساکنان مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار شیراز از جمله کوزه گری، سعدی، گلشن، مهدی آباد، آستانه و نیز روشندلان بسته های حمایتی بهداشتی شامل ژل شست و شو، ماسک، دستکش و وایتکس توزیع کرده است.

وی افزود: 10 شهرستان فارس نیز که از لحاظ ابتلا به کرونا آمار بیشتری در مقایسه با دیگر شهرستان ها داشته اند، از این حمایت ها برخوردار شده اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس ابراز داشت: خیریه ها و مراکز مردم نهاد نیز با خریداری و تهیه اقلام بهداشتی و خوراکی و توزیع آن ها در مناطق محروم، کمکگران بزرگ دولت در استان فارس هستند.

نیازی با بیان اینکه توزیع اقلام بهداشتی حمایتی از اسفندماه 98 آغاز شده است، گفت: اقلام شهرستان ها نیز از 28 اسفند در اختیار سمن های فعال قرار گرفته است تا در منطقه توزیع شود.

وی با تقدیر از نقش برجسته سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از شیوع کرونا، ابراز داشت: سمن ها به صورت خودجوش و به صورت کاملا مستقل به دولت کمک می رسانند و تا به امروز کمک های بسیار بزرگی در زمینه های مختلف همچون پشتیبانی مالی دانشگاه علوم پزشکی، تهیه و توزیع بسته های حمایتی و بهداشتی، ضدعفونی تمام نقاط شهری و نیز فعالیت در فضای مجازی ارائه کرده اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس افزود: کننده سازمان های مردم نهاد نیز در ستاد مبارزه با کرونا حضور دارد و ضمن ارائه گزارش ها، خواسته ها را بررسی می کند و بین سمن ها به تقسیم کار می پردازد؛ درنتیجه تعامل مطلوبی بین دولت و سازمان های مردم نهاد در زمینه مهار کرونا ایجاد شده است.

نیازی از مردم فارس درخواست کرد با ماندن در خانه زنجیره شیوع بیماری کرونا را قطع کنند و با شکیبایی تا از بین رفتن بحران با نهادهای مسوول از جمله سازمان های اجتماعی و کادر درمانی همراهی کنند.

تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان فارس تا چهارم فروردین 99 به 552 نفر رسیده است در این میان، تا به امروز 17 نفر در استان جان خود را به از دست داده اند. 168 نفر از مبتلایان در این استان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و 175 نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

بیمارستان های شهید چمران و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر(ع) شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیش از 8هزار بسته حمایتی بهداشتی در محلات کم برخوردار شیراز توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 8هزار بسته حمایتی بهداشتی در محلات کم برخوردار شیراز توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید