خلع ید زمین های فاقد برنامه سرمایه گذاری در یزد

به گزارش وبلاگ سیاست، استاندار یزد با تقدیر از مشوق های ایجاد شده جهت سرمایه گذاری در استان گفت: با همفکری شورای حمایت از سرمایه گذاری و دستگاه های مرتبط نسبت به آفرینش مشوق های جدید جهت سرمایه گذاری استان کوشش کنید.

خلع ید زمین های فاقد برنامه سرمایه گذاری در یزد

به گزارش وبلاگ سیاست، محمدعلی طالبی در نشست نمایندگان دستگاه های اجرایی استان در مرکز خدمات سرمایه گذاری با اشاره به فعالیت های قابل تقدیر در حوزه سرمایه گذاری اظهار کرد: امیدوار هستیم با تداوم این جلسات و هم اندیشی و مشورت با کارشناسان مربوطه، بتوانیم در این حوزه بصورت فعال تاثیر گذار باشیم.

وی با اشاره به آمار ارائه شده نسبت به طرح های نیمه تمام صنعتی و سرمایه گذاری در استان، اضافه کرد: ممکن است از این وضعیت تعابیر گوناگونی صورت گیرد بنابراین باید روشن شود که منظور از طرح های نیمه تمام، طرح هایی هست که اساساً کاری در آن انجام نشده و به بهره برداری نرسیده و نباید طرح های نیمه فعال یا راکد صنعتی و واحدهای تعطیل شده را در این آمار لحاظ کرد و باید در ارائه آمار دقت شود.

استاندار یزد گفت: آماری که برای طرح های اجرا نشده اعلام می شود نشان دهنده وجود اشکالاتی در بحث واگذاری است و چرا باید زمین به افرادی واگذار شود که کاری انجام نداده یا کارهای که انجام داده اند منجر به بهره برداری نشده است.

طالبی در ادامه با تصریح این نکته که نباید اشکال را از ارگان یا دستگاهی دانست که واگذاری را انجام داده، اعلام نمود: این دستگاه ها بر اساس یکسری مجوزهای قانونی اقدام به واگذاری زمین می نمایند ولی کلیت این مسئله نشان دهنده وجود ضعف در بعضی فرایندها است که باید اصلاح شود.

وی اضافه کرد: زمین باید به کسانی اختصاص یابد که بتوانند آغاز فرایند طرح و زمان بهره برداری آن را بر محور یک برنامه ریزی اصولی اعلام نمایند.

استاندار یزد در این نشست ضمن اعلام وجود سرمایه گذاران علاقه مند بسیار در سطح استان گفت: امروز در سطح استان متاسفانه زمین های بسیاری واگذار شده که مورد بهره برداری قرار نگرفته و برای سرمایه گذار جدید امکان آغاز فعالیت وجود ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری یزد مکلف شده تا در کمیسیون زیربنایی و با همکاری کلیه دستگاه ها نسبت به وضعیت زمین های مذکور مشخص تکلیف کند و هر کجا ضروری است با جدیت وارد شده و خلع ید صورت گیرد.

استاندار یزد همچنین ابراز امیدواری کرد با این اتفاقات حداقل شاهد تحرکاتی در حوزه سرمایه گذاری باشیم و پیغام روشنی را به گوش همه کسانی که زمین دریافت نموده و اقدامی در جهت احرای طرح انجام نداده اند برسانیم.

طالبی در ادامه سخنان خود با تشکر از فعالیت های صورت گرفته در رابطه با بحث مشوق های سرمایه گذاری، تاکید نمود: باید به صورت مرتب و با کار فکری شورای حمایت از سرمایه گذاری و دستگاه های مرتبط نسبت به آفرینش مشوق های جدید کوشش کنیم.

استاندار یزد همچنین توضیح داد: براساس آن چه که برای امر سرمایه گذاری در استان و شهرستان مناسب تشخیص داده می شود باید حداکثر تسهیلات و تشویق ها ایجاد و به طور عمومی و شفاف اعلام شود.

وی در رابطه با طرح های کلانی که در اتاق سرمایه گذاری تهیه شده خاطرنشان کرد: سازمان صمت باید در اطلاع رسانی طرح های آماده شده به طور جدی بکوشد و با اطلاع رسانی مناسب این فرصتها را در اختیار مردم و سرمایه گذاران قرار دهد.

استاندار یزد همچنین به مرکز خدمات سرمایه گذاری پیشنهاد کرد تا برای کارکرد بهتر تصمیم گیری ها جلسات مداومی را با شهرستان ها داشته باشد.

طالبی توضیح داد: بعضاً روینمودهای متفاوتی وجود دارد و خوب است که دیدگاه های متولیان سرمایه گذاری در استان با مسئولین محلی هم جهت و هم راستا بشود.

وی در خاتمه با اشاره به وجود شورای توسعه در بعضی شهرستان ها بعنوان یک مرکز غیررسمی در جهت برنامه ریزی در امر سرمایه گذاری گفت: با شناسایی این مراکز و برگزاری جلسات مشترک هم اندیشی میتوانیم به نمای روشنی در آینده سرمایه گذاری استان دست یابیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خلع ید زمین های فاقد برنامه سرمایه گذاری در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلع ید زمین های فاقد برنامه سرمایه گذاری در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید