دارایی های ایران آزاد نمی شود

به گزارش وبلاگ سیاست، فارس نوشت: وزارت خارجه آمریکا برخی گزارش ها مبنی بر تصمیم دولت ترامپ برای آزادسازی دارایی های نقدی ایران به منظور تسهیل مقابله جمهوری اسلامی با ویروس کووید-19 مخالفت کرد.

دارایی های ایران آزاد نمی شود

واشنگتن فری بیکن در گزارشی به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که وزارت امور خارجه آمریکا برخی گزارش ها را مبنی بر اینکه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به زودی معافیت های تحریمی خاصی را اعطا می کند تا طبق آن ایران با دسترسی به دارایی نقدی خود بتواند با ویروس کووید-19 مقابله کند، رد کرد.

اواخر روز گذشته (جمعه)، روزنامه میدل ایست آی در گزارشی به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود که ایالات متحده آمریکا موافقت کرده است تا با اعطای معافیت های مالیاتی به برخی کشورها به آنها اجازه دهد که دارایی های مسدود شده ایران را آزاد کنندتا از این طریق به ایران در خرید دارو و تجهیزات برای مقابله با کروناویروس کمک کند.

طبق گزارش واشنگتن فری بیکن، مقادیری از دارایی های ایران در حال حاضر به واسطه نظام تحریم های شدید دولت ترامپ، در بسکمک از حساب های بانکی اروپا مسدود است.

وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با واشنگتن فری بیکن، گزارش اخیر میدل ایست آی را غیرواقعی و جعلی توصیف کرد و گفت: اینگونه گزارش ها نادرست است.

یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا با تکرار اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی ایران به واشنگتن فری بیکن گفت: علیرغم اطلاعات نادرست این رژیم (ایران)، حقیقت این است که این کشور از قبل نیز بودجه مورد نیاز برای صرف کردن در تجارت انساندوستانه که به نفع مردم ایران است را در اختیار دارد اما ترجیح می دهد که این پول را صرف امور تروریسم و گروههای نیابتی کند. مردم ایران شایسته شرایط بهتر از این را دارند.

با تشدید شیوع کرونا، بسکمک از کشورهای جهان و حتی مقام های آمریکایی از جمله نمایندگان کنگره فشارها را به دولت ترامپ برای تسهیل تحریم ها علیه ایران، افزایش داده اند.

روز گذشته (جمعه) به همین دلیل، 11 سناتور آمریکایی طی نامه ای از مایک پامپئو وزیر امور خارجه و استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا درخواست کردند که با توجه به شیوع ویروس کرونا دست کم به طور موقت تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا برداشته شوند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "دارایی های ایران آزاد نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارایی های ایران آزاد نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید