دولت آلمان فرو می پاشد

به گزارش وبلاگ سیاست، عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان درباره آینده دولت ائتلافی این کشور معتقد است که آلمان بزودی شاهد فروپاشی دولت ائتلافی و متعاقب آن برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد بود.

دولت آلمان فرو می پاشد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ سیاست، کناره گیری آندریا ناهلس رهبر حزب سوسیال دمکرات آلمان از قدرت سبب شکنندگی دولت ائتلافی این کشور شد، تا جایی که بحث فروپاشی دولت ائتلافی در راس اخبار داخلی آلمان و بعضاً رسانه های غیرآلمانی نهاده شد.

احزاب سیاسی آلمان در مورد فروپاشی دولت ائتلافی اختلاف نظر داشته و دارند، بگونه ای که احزاب اتحاد مسیحی خواستار حفظ دولت ائتلافی بوده و احزاب دمکرات آزاد، سبزها با بیان این نکته که دولت ائتلافی با این رویداد از قدرت همواره و لازم برخوردار نیست، بر انجام برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور تاکید دارند.

از سوی دیگر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی خود در برلین تاکید نمود که با وجود بحران در حزب سوسیال دمکرات، دولت به کار خود ادامه خواهد داد. آنگلا مرکل گفت: ما به کار در دولت با جدیت و احساس مسئولیت بالا ادامه خواهیم داد.

امید نوری پور نماینده مجلس آلمان در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش احتمال فروپاشی دولت ائتلافی آلمان گفت: دولت آلمان تا سرانجام دوره مقرر خود فعالیت نخواهد داشت.

وی در شرح گفته خود اضافه نمود: گمان می کنم دولت آلمان پیش از سال 2021 میلادی دچار فروپاشی شده و پیش بینی می کنم که این کشور در بهار آینده شاهد برگزاری انتخابات زودهنگام باشد.

نوری پور در مورد پیش بینی خود از دولت آینده آلمان گفت: تجربیات حاصله از انتخابات گذشته در آلمان بوضوح نشان می دهد که انتخابات در این کشور قابل پیش بینی نیست. در عین حال باید به این نکته اذعان داشته باشم که دولت آینده در آلمان دیگر یک دولت ائتلافی نخواهد بود، چرا که نه مردم و نه دو حزب تشکیل دهنده دولت ائتلافی کنونی از نتیجه ائتلاف و دستاوردهای آن راضی نیستند.

نماینده مجلس آلمان با اشاره به انتخابات های آینده ایالتی در این کشور خاطر نشان کرد: آلمان در آستانه برگزاری سه انتخابات مهم ایالتی قرار گرفته است، 2 انتخابات در ماه سپتامبر و یکی در اواخر ماه اکتبر برگزار می گردد که نتایج این سه انتخابات تاثیر زیادی بر روند انتخابات زودهنگام و معین دولت آینده در آلمان خواهد داشت.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان در بخش دیگری از این مصاحبه درباره مواضع اروپا درخصوص مسائل سیاست خارجی مانند توافق هسته ای ایران، مهاجرت با توجه به روی کار آمدن مجلس جدید گفت: رویکرد اروپا در قبال مسائل مربوط به سیاست خارجی تغییر محسوسی نخواهد داشت.

نوری پور اضافه نمود: تغییر در مدیریت اروپا تنها تغییر در افراد بوده که آنها مواضع و خط مشی متغایر با آنچه در اروپا جاری است، ندارند.

منبع:مهر

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت آلمان فرو می پاشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آلمان فرو می پاشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید