رابرت مالی: آزمایش فشار حداکثری بر ایران باخت

به گزارش وبلاگ سیاست، نماینده آمریکا در امور ایران، فشار حداکثری بر ایران را آزمایشی شکست خورده دانست و گفت بازگشت به برجام به نفع مردم ایالات متحده است.

رابرت مالی: آزمایش فشار حداکثری بر ایران باخت

به گزارش ایرنا، رابرت مالی در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا که روز سه شنبه منتشر شد، مواضع گذشته دولت بایدن را تکرار کرد که اگر ایران به تعهدات خود بازشود، آمریکا هم آماده بازگشت به این توافق خواهد بود.

وی با این ادعا که رشد برنامه هسته ای ایران منجر به افزایش تنش در خاورمیانه خواهد شد، افزود: برآورد ما این است که بازگشت به توافق هسته ای ایران به نفع آمریکا و شهروندان آن است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ادامه داد: در سه سال گذشته دولت ترامپ گزینه فشار حداکثری را آزمایش کرد، دیدیم چه اتفاقی افتاد، ایران برنامه هسته ای خود را گسترش داد.

مالی با تاکید بر اینکه نتیجه کارزار فشار حداکثری را دیده ایم که شکست خورده است، افزود: دولت بایدن متعهد است که ایران به سلاح اتمی دست نیابد و بهترین راه را برای این کار، دیپلماسی می دانیم.

وی درباره تاثیر انتخابات ایران بر مذاکرات هم گفت: ما با هر کسی که در ایران قدرت داشته باشد مذاکره خواهیم کرد. اگر بتوانیم قبل از انتخابات به تفاهم برسیم که خوب است؛ اگر نتوانیم، پس از آن با هر کسی که در تهران مسئول باشد، ادامه خواهیم داد.

نماینده آمریکا در امور ایران با این ادعا که ما به صراحت گفته ایم اگر ایران تعهدات خود را از سر بگیرد، دوباره به توافق خواهیم رسید، اشاره ای به تحریم ها نکرد و افزود: سپس روی آن کار خواهیم کرد تا به آنچه که هر عضو کنگره می خواهد برسیم که دستیابی به یک توافق محکم تر و طولانی تر است که منافع اصلی آمریکا را برآورده کند.

مالی همچنین مدعی شد: باید مراحل دیگری که ایران در پی آن است، گنجانده شود و این کار را با هماهنگی متحدان و شرکای منطقه ای خود انجام خواهیم داد. ما نسبت به برنامه موشک بالستیک و فعالیت منطقه ای ایران نگرانی داریم. می خواهیم درباره همه این ها صحبت کنیم، اما اگر بتوانیم حداقل مساله فعلی هسته ای را کنار بگذاریم.

جمهوری اسلامی ایران بار ها تاکید کرده است موضوع توان دفاعی هیچ گاه مشمول مذاکره نخواهد شد.

منبع: فرارو

به "رابرت مالی: آزمایش فشار حداکثری بر ایران باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابرت مالی: آزمایش فشار حداکثری بر ایران باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید