برطرف چروک پیشانی؛ از پیشگیری تا درمان سریع

وب سایت نبض ما: وقتی به آینه نگاه می کنید چین و چروک پیشانی علاوه بر دریافت زیبایی از چهره شما، بالا رفتن سن تان را نیز به شما یادآوری می نماید. اما نگران نباشید خوشبختانه راه های زیادی برای برطرف چین و چروک پیشانی وجود دارد.

برطرف چروک پیشانی؛ از پیشگیری تا درمان سریع

چین و چروک های پیشانی را می توان تا حدودی با تغییر در سبک زندگی و درمان های خانگی برطرف کرد اما در بعضی موارد نیز درمان های تخصصی ضروری است که همه موارد در ادامه مطرح می گردد.

پنهان کردن چین و چروک پیشانی

اگر چین و چروک ها خفیف است می توانید با انواع کرم های زیرسازی آرایش، آن ها را پنهان کنید. بعد از کرم های مرطوب نماینده لایه ای از این کرم ها را به پوست خود بمالید سپس از کرم پودر اصلی بهره ببرید.

این کرم های زیر ساز در مواد اولیه خود ماده ای معدنی به نام میکا دارند که این ماده در چین و چروک پیشانی فرو رفته و خطوط را از بین می برد. این ماده از انعکاس نور در پیشانی شما نیز جلوگیری می نماید. این کرم های زیرساز آرایش باعث پر شدن شیارهای پیشانی می گردد که با کرم پودر اصلی دیگر نشانه ای از آن ها باقی نماند.

تغییر دادن مدل مو

برطرف چین و چروک پیشانی با تغییر دادن مدل مو کمی بهبود می یابد. مدل موهایتان را تغییر دهید حتی اگر مدل موی جدید چین و چروک پیشانی تان را نپوشاند، می تواند توجه ها را به خودش جلب کند تا چین و چروک پیشانی کمتر دیده گردد.

مدل موی چتری می تواند چین و چروک ها را به کلی پنهان کند. می توانید هایلایتی به رنگ چشم هایتان در موهای خود در آورید تا چشم های شما بیشتر بدرخشد و چین و چروک پیشانی کمتر دیده گردد. اگر حوصله چتری ندارید، باز کردن فرق کج نیز می تواند در کمتر نمایان شدن چین و چروک پیشانی یاری کند.

درمان خانگی چین و چروک پیشانی

1- ماساژ با وازلین

برای برطرف چین و چروک پیشانی بعد از شستن صورتتان مخصوصا بعد از ظهر ها مقداری وازلین به پیشانی تان بمالید و تا زمانی که چربی آن را دیگر بر روی پوست تان احساس نکنید ماساژ دهید. خشک شدن پوست منجر به از دست دادن الاستین آن نیز می گردد کم شدن الاستین باعث چین و چروک پیشانی می گردد.

ماساژ دادن پوست با وازلین در حالی که هنوز مرطوب است منجر به حفظ رطوبت پوست و خلاص شدن از چین و چروک ها می گردد.

2- استفاده از کرم های موضعی حاوی رتینوئید

معمولا کرم های ضد پیری حاوی رتینوئید هستند و از ایجاد چروک ها جلوگیری می نمایند. علاوه بر این کرم های مرطوب نماینده حاوی پپتید(peptide) نیز می توانند مفید باشند.

این کرم ها با کلاژن سازی در پوست به آن حجم داده و چین و چروک ها را پر می نمایند. این کرم ها را به طور مستقیم بر روی پیشانی خود ماساژ دهید. دیگر درمان های موضعی مانند کرم های آلفا هیدروکسی اسید، آیدیبنون، فاکتورهای رشد و ویتامین c نیز می توانند در بهبود و برطرف چین و چروک پیشانی مفید باشند.

3- استفاده از چسب و پچ ضد پیری

پچ های ضد پیری می توانند از پوست شما در هنگام خواب محافظت نمایند. قبل از این که به تخت خواب بروید از این پچ ها بهره ببرید. حتما باید پچ تمام چین و چروک ها را در برگیرد و به مدت حداقل سه ساعت یا کل طول شب بر روی پوست تان بماند.

با این کار پوست شما در طول شب ثابت می ماند و چین نمی خورد که این خود باعث می گردد عمق چین و چروک ها بیشتر نگردد.

4- ماساژ درمانی

اگر در هنگام باز یا بسته کردن چشم هایتان به علت افتادگی پلک، عضلات پیشانیتان جابه جا می گردد و در نتیجه چین و چروک ها نمایان می شوند حتما این ورزش ها را انجام دهید.

دست خود را به شکل c انگلیسی در آورید. انگشت اشاره بالای ابرو قرار گیرد و انگشت شست نیز کنار بینی قرار گرفته باشد.

انگشت های دست را به سمت بیرون و پایین بفرستید و سپس قفسه سینه خود را رها کنید و شانه های خود را به بیرون دهید.

چشم های خود را به مدت 5 ثانیه تا جایی که می توانید باز کنید اما با انگشت اشاره پیشانی و ابروی خود را ثابت نگه دارید تا چین نخورد.

پنج بار چشم های خود را ریز کنید و سپس برای پنج ثانیه آن ها را ببندید تا استراحت کند.

دو بار تمامی مراحل را تکرار کنید. روزی یک بار این کار را انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برطرف چین و چروک صورت با داروهای گیاهی

در ادامه به بعضی از روش های گیاهی برای برطرف چین و چروک های پوست اشاره می گردد.

1- روغن زیتون

روغن زیتون روغن ماساژ عالی برای پوست شماست. این روغن منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است، مانند ویتامین A و E، که با رادیکال های آزاد آسیب زننده پوست مبارزه می نماید.

ماساژ مرتب با روغن زیتون روی سطح پوست آسیب دیده باعث مرطوب شدن، تعمیر و حتی بازسازی سلول های پوست می گردد. در صورتی که به عمق پوست نفوذ کند، برای مدت بیشتری از پوست محافظت نموده و آن را مرطوب نگه می دارد.

2- شنبلیله

برگ شنبلیله، دانه و حتی روغن آن می تواند به عنوان پادزهر برای مسائل پوستی مختلف، از جمله چین و چروک ها عمل کند. برگ های آن غنی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که به راحتی توسط بدن جذب می شوند و استفاده از این دارو به طور مرتب به چین و چروک ها یاری می نمایند.

3- آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا حاوی اسید مالیک است که به بهبود چین و چروک پوست یاری می نماید. به سادگی برگ های آلوئه ورا را از گیاه آن بریده و ژل آن را استخراج کنید. ژل تازه را بر روی پوست خود بمالید و آنرا 15 تا 20 دقیقه نگه دارید و سپس آن را با آب گرم و مرطوب بشویید.

4- زنجبیل

زنجبیل به علت محتوای آنتی اکسیدان بالای آن به عنوان یک درمان عالی ضد چروک کار می نماید. علاوه بر این، به مهار تجزیه الاستین نیز یاری می نماید که یکی از علل اصلی چین و چروک و خطوط صورت است.

5- رازیانه

اگر میخواهید چین و چروک پوستتان را از بین ببرید ، توصیه می کنیم از این گیاه بهره ببرید .مصرف رازیانه برای سلامت پوست و برطرف چین و چروک پوست صورت مفید است و موجب شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته می گردد.

تمام بخش های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه آن خوراکی است. این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می نماید، بیماری التهاب دهان را از بین می برد. این گیاه پاک نماینده و ضد عفونی نماینده، حافظ خاصیت کشسانی پوست و جوان نماینده آن است همچنین آرامش بخش بوده و به برطرف چین و چروک از پوست های پیر یاری نموده و به چهره های خسته و گرفته شادابی می بخشد.

بهبود سبک زندگی برای پیشگیری از چروک پیشانی

1- ورزش منظم

همه می دانیم که ورزش کردن برای ما مفید است اما آیا برای کاهش و برطرف چین و چروک پیشانی نیز موثر است؟ بله ورزش می تواند خون رسانی در بدن و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد.

حداقل 30 دقیقه در روز پیاده روی کنید. اگر نمی توانید حداقل پنج روز در هفته این کار را انجام دهید. پیاده روی تا محل کار می تواند بهترین گزینه باشد. ورزش های کاردیو نیز می توانند مفید باشند. روی سر ایستادن نیز می تواند برای برطرف چین و چروک پیشانی مفید باشد اما به مهارت خاصی احتیاج دارد. این ورزش صورت را مجبور به ریلکس کردن خودش می نماید.

2- خواب کافی

خواب کافی در سلامت پوست شما به شدت موثر است. شما باید بین 7 تا 8 ساعت در روز بخوابید زیرا کمبود خواب منجر به فراوری بیش از حد کورتیزول در بدن می گردد که در نتیجه منجر به تجزیه سلول های پوست شده و آن را پیر می نماید.

در صورتی که خواب کافی منجر به فراوری هورمون رشد انسان (HGH) در بدن شده و خاصیت ارتجاعی پوست را بیشتر می نماید تا چین و چروک ها نمایان نشوند. شب ها سعی کنید به پشت بخوابید. دمر خوابیدن می تواند خطوط صورت شما را بیشتر کند.

3- پرهیز از ریز کردن چشم

اگر در هنگام مطالعه چشم های خود را ریز می کنید حتما عینک مطالعه تهیه کنید و از این کار پرهیز کنید. زیرا این کار منجر به ایجاد خطوط عمیق بر روی پیشانی و چین و چروک پیشانی می گردد. وقتی بیرون می روید نیز حتما از عینک آفتابی بهره ببرید تا چشم هایتان را ریز نکنید.

4- خشکی بیش از حد صورت

شستن بیش از حد صورت و نرساندن رطوبت کافی به پوست نیز می توانند به پوست شما آسیب برساند. شما با شستن بیش از حد صورت تمام چربی ها از جمله چربی ها و رطوبت لازم پوست را نیز از بین می برید لذا در روز یک الی دو بار پوست خود را بشویید. استفاده از لوسیون ها و مرطوب نماینده های ملایم بعد از شستن صورت نیز می تواند از ایجاد چین و چروک پیشانی پیشگیری کند.

انواع کرم برطرف چروک پیشانی

تاثیر کرم های ضد چروک به نقش ترکیبات فعال و غیر فعالی است که در آن وجود دارد. در اینجا ترکیبات متداولی که در بهبود شرایط ظاهری چین و چروک مفید هستند را توضیح داده ایم. این ترکیبات عبارتند از:

رتینول

رتینول یا همان ویتامین A، اولین آنتی اکسیدانی است که در کرم های ضد چین و چروک بدون نسخه بکار می رود. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که رادیکال های آزاد را خنثی نموده و مولکول های اکسیژن ناپایدار را که سلول های پوستی را می شنمایند و ایجاد چین و چروک می نماید را هم خنثی می نمایند.

ویتامین C

یکی دیگر از آنتی اکسیدان های قوی، ویتامین C است که از پوست در برابر اشعه های مخرب خورشید محافظت می نماید. کرم های ضد چروک که حاوی ویتامین C قبل از استفاده و در حین استفاده باید در مکانی نگهداری شوند که در برابر هوا و نور خورشید امن باشد.

اسیدهای هیدروکسید

آلفا هیدروکسی اسید ها، بتا هیدروکسی اسید ها (اسید سالیسیلیک) و پلی هیدروکسی اسید ها ترکیبات لایه برداری هستند که لایه قدیمی و بالایی و مرده پوست را بر داشته و رشد پوست جدید و لطیف و یک رنگ را تحریک می نماید.

کوآنزیم کیو 10

کوآنتزیم کیو 10 ترکیباتی دارد که برای کاهش چروک های ظریف و نازک دور چشم مفید و از پوست در برابر نور خورشید محافظت می نماید.

پپتید ها

این ترکیبات در محصولاتی که برای درمان زخم، ترک های پوستی و چروک استفاده می شوند، بکار می رود.

عصاره چای سبز

چای سبز، سیاه و چای اولانگ حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. عصاره چای سبز جز ترکیبات متداول کرم های ضد چروک است.

عصاره هسته انگور

علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن، عصاره هسته انگور، درمان زخم را سریعتر می نماید.

نیاسینامید

نیاسینامید آنتی اکسیدان قوی است که هم خانواده نیاسین و یا ویتامین B3 است و از هدر رفت، آب پوستی جلوگیری می نماید . انعطاف پذیری پوست را بیشتر می نماید.

از بین بردن چروک پیشانی با لیزر

درمان چین و چروک با لیزر با استفاده از پالس های کوتاه میکرو لیزر برای رسیدن به عمق زیر لایه های پوست صورت می گیرد. که ساختارهای پیرنماینده پوست را درمان می نماید.

سپس سیستم طبیعی التیام بدن بافت های پیرتر و آسیب دیده را جاروب نموده بافت های تازه تری را به جای آن احیا می نماید و با کلاژن جدید و الاستین جدید سازگاری می بخشد. برداشتن چین و چروک با لیزر در درمان چین و چروک در اطراف چشم، دهان و صورت مفید واقع می گردد.

روش های جراحی لیفت صورت که احتیاج به بازسازی طولانی دارند، برطرف چین و چروک پیشانی با لیزر یک جایگزین غیر جراحی است که طول درمان کمتری دارد که به شما امکان می دهد در عرض چند روز با حداقل اختلال یا عوارض جانبی بهبود یابید. بسته به اندازه و منطقه درمان، این روش می تواند 30 دقیقه ای انجام گردد.

منبع: برترین ها

به "برطرف چروک پیشانی؛ از پیشگیری تا درمان سریع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف چروک پیشانی؛ از پیشگیری تا درمان سریع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید