زنده شدن ذخیره گاه زالزلک در خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ سیاست، معاون فنی اداره کل مخحیط زیست و منابع طبیعی خراسان شمالی از زنده شدن ذخیره گاه زالزالک در این استان خبر داد.

زنده شدن ذخیره گاه زالزلک در خراسان شمالی

کامبیز انصاری در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ سیاست با اشاره به وجود ذخیره گاه زالزلک در منطقه مملجه در شهرستان بجنورد گفت: این منطقه به لحاظ نگهداری گونه های نادر گیاهی بومی یکی از مناطق مهم ذخیره گاهی استان خراسان شمالی محسوب می شود.

وی افزود: بارندگی های بسیار خوب در سال جاری موجب شده زادآوری این گونه در این ذخیره گاه بسیار خوب شود. هم اکنون در این منطقه درختان زالزالک با پایه های دو، سه، چهار، هفت و هشت ساله مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه در منطقه مذکور گونه های مختلف زالزالک رشد می کند، اظهار کرد: از چند سال گذشته این منطقه به منظور حفظ و انجام زادآوری قرق اعلام شده است.

به گفته این مسئول، مساحت ذخیره گاه زالزالک در مملجه، هشت هکتار است.

وی اظهار داشت: زالزالک گیاهی از تیره گل سرخیان و بیشتر به شکل درختچه است که دارای شاخه های خاردار و گل های سفید، معطر و میوه های زرد و نارنجی رنگ است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: زالزالک به صورت خودرو در خراسان شمالی، گرگان، اراک، کلاردشت، ارومیه، بروجرد، کوهستان های البرز و حتی ناحیه پس قلعه شمال تهران رویش دارد و در شمال ایران به گونه های وحشی آن ˈولیکˈ می گویند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زنده شدن ذخیره گاه زالزلک در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده شدن ذخیره گاه زالزلک در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید