سازمان ملل: تحولات در لبنان را از نزدیک رصد می کنیم

به گزارش وبلاگ سیاست، سخنگوی سازمان ملل متحد بیان کرد که این سازمان تحولات در لبنان را در سایه تظاهرات های اعتراضی که این کشور از چند روز پیش شاهد است، از نزدیک رصد می نماید.

سازمان ملل: تحولات در لبنان را از نزدیک رصد می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیاست، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل، روز گذشته در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط به تحولات لبنان پرداخت و گفت: ما نظارت دقیق بر وضعیت لبنان را از نزدیک ادامه می دهیم. سازمان ملل متحد به همکاری به دولت لبنان و شرکای بین المللی برای آنالیز چالش های اساسی، از جمله اوضاع مالی این کشور، ادامه می دهد.

دوجاریک اضافه کرد: تظاهرات هایی که دامنه آن طی روزهای گذشته گسترش یافت، همچنان تا حد زیادی مسالمت آمیز است.

وی ضمن دعوت از تمامی طرف ها در لبنان به اجتناب از هرگونه اقداماتی که می تواند به افزایش تنش و خشونت منجر گردد، گفت که یان کوبیچ هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در تماس با مسئولان دولتی در لبنان است.

این سخنگوی سازمان ملل یادآور شد که رزماری دی کارلو معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل اخیرا سفری به لبنان داشته و گفت وگوهایی با مسئولان این کشور در خصوص مسائل مهم صورت داده است.

وی تأکید کرد که دیکارلو می داند که مهم ترین مسائل در لبنان خلع سلاح شبه نظامیان، توقف نقض حاکمیت کشور و بدون شک، موضوع مالی است؛ زیرا همین موضوع شعله تظاهرات ها را برافروخته است.

پایتخت و بعضی شهرهای لبنان از پنجشنبه گذشته شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به اوضاع مالی و اعمال مالیات های جدید است.

به رغم تصویب طرح سعد الحریری نخست وزیر برای اصلاح مالی، معترضان در جریان اعتراضات خود تاکید نموده اند که در خیابان ها خواهند ماند و به زودی ساعت صفر را اعلام خواهند کرد.

طرح اصلاحات مالی دولت 24 بند دارد و موارد متعدد مالی از جمله کاهش 50 درصدی حقوق وزیران و نمایندگان و اعمال مالیات بر بانک ها را شامل می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل: تحولات در لبنان را از نزدیک رصد می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: تحولات در لبنان را از نزدیک رصد می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید