سخنان امیر کویت درباره اختلافات شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش وبلاگ سیاست، امیر کویت گفت که ادامه اختلافات بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قابل قبول نیست.

سخنان امیر کویت درباره اختلافات شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سیاست به نقل از رسانه های کویتی، شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر کویت طی سخنانی در مجلس این کشور گفت: اوضاع منطقه ما حساس و سرنوشت ساز است و ما با نگرانی و ناراحتی حوادث برخی از کشورهای دوست را دنبال می کنیم.

وی افزود: با توجه به خطرناک بودن اوضاع ملتهب اطراف ما که خطرات پیامدهای آن را احساس می کنیم دیگر ادامه اختلافات بین برادران ما در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قابل قبول نیست، بنابراین باید سریعا اختلافات را کنار گذاشته و وحدتمان را تقویت کنیم.

امیر کویت گفت: ما باید اختلافات خود را کنار گذاشته و منافع عالی امتمان را به هرگونه منافع دیگری ترجیح دهیم و این یک مسئولیت تاریخی است.

وی گفت: با توجه به شرایط حساس منطقه باید از آنچه در اطرافمان می گذرد عبرت بگیریم. ما هیچ گزینه ای به جز تحکیم وحدت ملی و انسجام جوامعمان و کنار گذاشتن دلایل پیدایش فتنه ها، اختلافات و تعصبات نداریم.

این اولین سخنان امیر کویت بعد از بازگشت از سفر درمانی به آمریکا است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد) روابط خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند و تمام گذرگاه های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تاکید کرده که کشورهای محاصره کننده از طریق وارد ساختن اتهامات به قطر و دروغ پراکنی و درخواست های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به دنبال تجاوز به حاکمیت ملی این کشور هستند.

تاکنون تلاش های میانجیگرانه کویت برای حل بحران قطر نتیجه ای در پی نداشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سخنان امیر کویت درباره اختلافات شورای همکاری خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان امیر کویت درباره اختلافات شورای همکاری خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید