سیگار خطر سکته های مغزی متعدد را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ سیاست، گروهی از محققان چینی دریافتند استعمال سیگار خطر سکته های مغزی متعدد را افزایش می دهد.

سیگار خطر سکته های مغزی متعدد را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ سیاست، محققان چینی بر این باورند که افراد سیگاری که یک بار دچار سکته مغزی شده اند درصورتیکه مصرف آن را کنار نگذارند یا حداقل کاهش ندهند بیشتر محتمل است مجدد دچار سکته مغزی شوند.

محققان همیشه بر ارتباط بین استعمال سیگار و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی و حمله قلبی و سکته مغزی تاکید داشته اند. هرچند، در این مطالعه جدید بر این نکته تاکید شده که چگونه استعمال سیگار بر خطر سکته مغزی دوم در افرادی که پیش از این سابقه سکته داشته اند، تاثیرگذار است.

از میان 3069 نفری که پس از سکته مغزی جان سالم به در برده بودند، 48 درصد مصرف نماینده فعلی سیگار هستند و 9 درصد دیگر سابقه استعمال سیگار داشته اند. همچنین از میان افرادی که مصرف سیگار داشته اند 62 درصد توانستند در مدت چند ماه پس از سکته مغزی سیگار را ترک نمایند.

به گزارش وبلاگ سیاست به نقل از خبرگزاری رویترز، محققان مشاهده کردند افراد سیگاری بیش از افرادی که سابقه استعمال سیگار نداشته اند محتمل است دچار دومین سکته مغزی شوند. همچنین این خطر با وجود کنار گذاشتن مصرف سیگار پس از اولین سکته وجود دارد. هرچند، افرادی که پس از سکته مغزی اول مصرف سیگار را ترک نموده اند 29 درصد کمتر از افرادی که به استعمال سیگار ادامه داده اند در معرض خطر دومین سکته مغزی هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سیگار خطر سکته های مغزی متعدد را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار خطر سکته های مغزی متعدد را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید