قربانیان خارجی هواپیمای اوکراینی چطور شناسایی می شوند؟

به گزارش وبلاگ سیاست، رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی گفت که شناسایی هویت اتباع خارجی جانباخته در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از سوی این پلیس انجام خواهد شد و جانباختگان ایرانی نیز از سوی پزشکی قانونی مورد شناسایی قرار خواهند گرفت.

قربانیان خارجی هواپیمای اوکراینی چطور شناسایی می شوند؟

به گزارش وبلاگ سیاست به نقل از ایسنا، سرهنگ کیوان جدید فرد درباره اقدامات مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا درپی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا از همان دقایق اولیه وقوع این حادثه دردناک در محل حاضر شدند و تا خاتمه جمع آوری اجساد و اسناد نیز در محل حضور داشتند.

وی با بیان اینکه متخصصین این مرکز در آماده باش هستند، گفت: پس از خاتمه جمع آوری پیکر جانباختگان این سانحه، در هماهنگی با پزشکی قانونی مقرر شد تا هویت جانباختگان ایرانی این سانحه از سوی پزشکی قانونی شناسایی گردد و مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی نیز اقدام به تشخیص هویت قربانیانی که از اتباع خارجی بودند، کند.

جدیدفرد اضافه نمود: به همین دلیل نیز با همکاری پلیس بین الملل ناجا اقدامات لازم برای دریافت نمونه های ژنتیکی از بستگان جانباختگان انجام خواهد شد و ما نیز اقدامات خود برای تطبیق نمونه ها و شناسایی قربانیان را انجام می دهیم.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی های اجرا شده در کوتاه ترین زمان ممکن بتوان هویت قربانیان را شناسایی کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "قربانیان خارجی هواپیمای اوکراینی چطور شناسایی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان خارجی هواپیمای اوکراینی چطور شناسایی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید