قلعه هزاره میناب مرمت شد

به گزارش وبلاگ سیاست، فاز دوم مرمت قلعه هزاره میناب که از خردادماه امسال شروع شده بود به انتها رسید. این قلعه تاریخی مربوط به دوره صفوی و ایلخانی است.

قلعه هزاره میناب مرمت شد

به گزارش وبلاگ سیاست به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، قلعه هزار میناب یکی از آثار تاریخی شهرستان میناب در استان هرمزگان است. این قلعه تاریخی که قدمت آن به دوره صفوی و ایلخانی می رسد، فاز دوم مرمت آن توسط اداره میراث فرهنگی استان هرمزگان به خاتمه رسید.

عباس نوروزی معاون میراث فرهنگی استان هرمزگان، امروز شنبه 31 شهریور با اعلام این خبر گفت: قلعه هزاره میناب یکی از آثار ارزشمند استان هرمزگان است که قدمت آن به دوره ایلخانی می رسد اما به دلیل بازسازی هایی که در دوره های متعدد تاریخی اجرا شده بخش های عمده ای از این قلعه تاریخی از معماری صفوی برخوردار است.

او گفت: این بنای تاریخی که در گذشته کاربری نظامی، دیده بانی و مراقبت از شهر را به عهده داشته متاسفانه بخش اعظم آن به دلیل فرسایش طبیعی و دخل و تصرف هایی که توسط مردم اجرا شده از بین رفته بود.

نوروزی اضافه کرد: در فاز دوم مرمت قلعه هزاره میناب اقدامات مرمتی شامل کرسی چینی، استحکام بخشی پی از طریق سنگ، مرمت بخش هایی از دیواره و برج جنوب غربی قلعه و همچنین اقدامات دوخت و دوز با استفاده از مصالح خشت اجرا شده است به طوری که در فاز دوم حدود 11 هزار و 200 قالب خشت در مرمت بنا به کار گرفته شد.

منبع: میراث آریا

به "قلعه هزاره میناب مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه هزاره میناب مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید