ماجرای عجیب مُرده ای که در شب چهلمش به خانه برگشت

به گزارش وبلاگ سیاست، مرد میانسال که در یک تصادف رانندگی حافظه خود را از دست داده بود، وقتی بعد از سه ماه به خانه برگشت با اعلامیه ترحیم شب چهلم خود روبه رو شد!

ماجرای عجیب مُرده ای که در شب چهلمش به خانه برگشت

روزنامه ایران نوشت: اواخر تیرماه سال جاری مرد جوانی به اداره پلیس رفت و از ناپدید شدن برادر 45 ساله اش اطلاع داد. او گفت: برادرم متأهل است و یک فرزند دارد. تا جایی هم که می دانم با همسرش مسئله ای ندارد. او 18 تیر برای پیدا کردن کار از خانه خارج شده و دیگر برنگشته است. حتی تلفن همراهش نیز داخل خانه است. با این احتمال که شاید به خانه دوستان و اقوام رفته است، با آنها نیز تماس گرفتیم اما هیچ کس از بهرام خبری ندارد.

با شکایت مرد جوان به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات برای یافتن بهرام آغاز شد. در نخستین گام کارآگاهان پلیس به آنالیز بیمارستان ها، پزشکی قانونی و کلانتری ها پرداختند اما هیچ رد و نشانی از او به دست نیاوردند. در ادامه با احتمال وقوع جرم یا دستگیری بهرام تحقیقات در شاخه دیگری ادامه پیدا کرد اما باز هم ردی از مرد میانسال پیدا نشد.

در حالی که فرضیه های پلیس از جمله آدم ربایی و گروگانگیری نیز یکی پس از دیگری رنگ می باخت کارآگاهان این احتمال را آنالیز کردند که شاید وی جان باخته و به علت نامعین بودن هویتش سرنوشت او نامعلوم باقی مانده است.

بدین ترتیب از خانواده بهرام خواسته شد تا آلبوم تصاویر اجساد کشف شده پلیس آگاهی را که هویت آنها معین نشده است مشاهده نمایند، شاید سرنوشت مبهم بهرام برملا گردد.

  • دفن جسد

بدین ترتیب برادر بهرام برای شناسایی اجساد به اداره آگاهی رفت و ناگهان در میان اجساد مجهول الهویه، با جسد مردی روبرو شد که شباهت زیادی به برادرش داشت او مدعی شد که این جنازه متعلق به برادرش است.

با شناسایی جسد از سوی خانواده مرد ناپدید شده، جسد تحویل آنها شد و چند روز بعد نیز مراسم تشییع و تدفین و سوگواری وی را برگزار کردند.

  • مراسم چهلم جنجالی

در حالی که حدود 40 روز از دفن جسد بهرام گذشته بود و خانواده اش خود را آماده نموده بودند تا مراسم چهلم او را برگزار نمایند اتفاق عجیبی رخ داد. شب چهلم، هنگامی که به در و دیوارهای خانه بهرام پارچه مشکی نصب شده بود، وی در میان بهت و ناباوری خانواده و دوستان قدم به خانه اش گذاشت.

بهرام که با دیدن آگهی ترحیم خودش به در و دیوار کوچه و خانه و پارچه های مشکی عزاداری شوکه شده بود به دنبال پاسخی برای این ماجرا بود که خانواده اش با دیدن او از هوش رفتند.

با پیدا شدن بهرام و معین شدن این که جنازه ای که چهل روز قبل دفن شده متعلق به او نبوده، بار دیگر آنها به شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کردند.

  • تصادف دردسرساز

مرد میانسال در رابطه با ناپدید شدنش گفت: از مدتی قبل بیکار بودم و دنبال کار می گشتم، یکی از دوستانم پیشنهاد داد برای کار به پاکدشت بروم. آن روز که از خانه خارج شدم یادم رفت گوشی تلفن همراهم را با خودم ببرم در میان راه هم که یادم افتاد، دیگر برای برداشتن آن به خانه برنگشتم. در حالی که در پاکدشت به دنبال کار بودم با خودرویی تصادف کردم اما راننده مرا در همان حال رها و فرار کرد. بعد از این تصادف حافظه ام را از دست دادم و چیزی به خاطر نمی آوردم. تلفنم نیز همراهم نبود، به همین خاطر زندگی جدیدی آغاز کردم و در کارگاهی در پاکدشت مشغول به کار شدم. بعد از سه ماه مداوا کم کم حافظه ام برگشت و بلافاصله برای دیدن خانواده ام به تهران برگشتم اما ناگهان با پارچه های مشکی و عکسم روی اعلامیه شب چهلم خودم روبرو شدم.

بدین ترتیب بازپرس واحدی دستور شناسایی هویت جسدی را که به اشتباه جای بهرام دفن شده بود، صادر کرد. همچنین پرونده ناپدید شدن بهرام نیز مختومه شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای عجیب مُرده ای که در شب چهلمش به خانه برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب مُرده ای که در شب چهلمش به خانه برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید