مارک ویلموتس: می خواستم تیمی برای آینده بسازم

به گزارش وبلاگ سیاست، مارک ویلموتس بعد از کناره گیری از راهنمایی تیم ملی فوتبال ایران همچنان بدون تیم است و در انتظار رای دادگاه عالی ورزش بعد از شکایت فدراسیون فوتبال ایران در پرونده 6 میلیون یورویی فیفا به سر می برد.

مارک ویلموتس: می خواستم تیمی برای آینده بسازم

ویلموتس این روزها در شهر بوردو فرانسه است و گهگاه به بهانه های مختلف درباره تیم ملی بلژیک و بازیکنان بلژیکی گفتگویی انجام می دهد.

این مربی در تازه ترین مصاحبه خود با سایت فن پیج ایتالیا به تشریح عملکرد بازیکنان بلژیکی شاغل در لیگ ایتالیا پرداخت و به سئوالات مختلفی پاسخ داد.

ویلموتس درباره اینکه از سال 2012 تا 2016 سرمربی بلژیک بوده و اکنون ثمرات کار خود را می بیند، گفت: من همواره با نگاه به آینده تمرین نموده ام. هرگز به کسب نتیجه در لحظه توجهی نداشتم بلکه کار بلند مدت انجام داده ام. ما در جام دنیای 2014 جوان ترین تیم ملی بودیم و مثل یک خانواده به برزیل رفتیم. نتایج امروز نتیجه آن چیزی است که در آن موقع صورت گرفته است.

وی در مورد اینکه باخت به آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی جام دنیای 2014 نتیجه بدی برای آن بلژیک بی تجربه نبوده است، تاکید نمود: من ایده روشنی داشتم. می خواستم تیمی برای آینده بسازم زیرا این کیفیت را در بازیکنانم می دیدم. توصیه من صبر بود بخصوص در قبال بازیکن.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال بلژیک در پاسخ به این سئوال که آیا منظورش روملو لوکاکو است؟ گفت: دقیقاً. او آن موقع بیش از 20 سال داشت اما به توانایی هایش پی برده بودم. بسیاری از این بازیکن انتقاد می کردند ولی می گفتم باید به لوکاکو زمان بدهید و حالا او بهترین مهاجم دنیا به همراه لواندوفسکی شده است. هرکس توانایی او را تشخیص نمی دهد نابینا است! لوکاکو بازیکنی است که هرگز نمی خواهد یادگیری را متوقف کند.

ویلموتس درباره رسیدن لوکاکو به رکورد گل های ملی او در جام های دنیای تاکید نمود: مطمئنم لوکاکو از من هم پیشی می گیرد. هدف من به عنوان مربی تیم کشورم آموزش بازیکنانی بود که پیشرفت نمایند.

وی همچنین گفت: از اینکه لوکاکو در تیم اینترمیلان به بازیکن کلیدی آنتونیو کونته تبدیل شده است، تعجب نمی کنم. کونته در مسابقات یورو 2016 مجذوب لوکاکو شده بود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بلژیک درباره درخشش دریس مرتنز در تیم ناپولی ایتالیا هم گفت: مرتنز و ناپولی برای هم ساخته شده اند. او چیزهای زیادی به شهر ناپولی و این تیم داد و برعکس. زمانی که پسرم در تیم آولینو ایتالیا بازی می کرد و من اغلب به ملاقاتش می رفتم، شهر ناپل را هم می دیدم؛ یک شهر باشکوه که با تیمش یکی است. شور و شوق طرفداران ناپولی شبیه به طرفداران شالکه صفر 4 است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مارک ویلموتس: می خواستم تیمی برای آینده بسازم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک ویلموتس: می خواستم تیمی برای آینده بسازم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید