مشایخی، میراث تصویری هنر هفتم

به گزارش وبلاگ سیاست، علیرضا تابش - مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:نقش هایی که استاد جمشید مشایخی در سینما، تئاتر و تلویزیون ایران ایفا نموده اند جزئی از میراث تصویری روزگار ماست.

مشایخی، میراث تصویری هنر هفتم

جمشید مشایخی جدا از اینکه کمال الملک سینمای ایران است به دلیل توجه ویژه خود به مسائل و دغدعه های اجتماعی شاید در میان هنرمندان این سرزمین منحصر به فرد باشد.

به عنوان نمونه پادرمیانی ایشان درخصوص مسائل مربوط به فوتبال ایران و دلجویی از لیونل مسی در حافظه و تاریخ این مردم ثبت شده است.

جمشید مشایخی جز نقش های ماندگارش در هنر ایران، در قامت یک کنشگر،مسئولیت اجتماعی خود را به درستی ایفا کرد.

او در فراز و نشیب های چند دهه اخیر چون جنگ، بلایای طبیعی و... لحظه ای از غم رنج دیدگان و مصیبت زدگان غافل نبود و همدلی و همراهی با آنان را ترویج می کرد.

استاد مشایخی با بیش از نیم قرن تلاش و تلاش در عرصه هنرهای نمایشی، به عنوان یک چهره پیشکسوت در دهه اخیر به جوانان فیلمساز اقبال داشت، که اگر نگوییم بی مانند است، بسیار نادر و کمیاب بوده تا جایی که حمایت بی دریغش از نوجویان عرصه فیلمسازی، قطعا از یادگارهای ارزشمند ایشان محسوب می گردد.

دیگر ویژگی شاخص استاد جمشید مشایخی که حقیقتا،وی را از دیگر هنرمندان، متمایز می کرد، تواضع و مردمی بودن ایشان بود و ملت ایران،ترجیع بند معروفشان (من خاک پای مردم ایران هستم) را هیچ گاه فراموش نخواهندکرد. این جلوه مردمی بودن را هفدهم فروردین در آیین بدرقه پیکرش در تالار وحدت تهران دیدیم.

جدای از این، فرزندان و یادگارهای استاد، در وادی هنر و فرهنگ بالیده اند که نشان می دهد او در مقام پدر خانواده نیز نقش خود را به نیکی ایفا نموده است.

مهر، عشق، تواضع و خلوص؛ میراث معنوی این چهره مردمی سینما و هنرهای نمایشی است. امید که دوستدارانش و به خصوص جوانان علاقه مند به هنر، میراث دار خوبی برای ارزش های به یادگار مانده از این چهره سرشناس سینمای ایران باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مشایخی، میراث تصویری هنر هفتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشایخی، میراث تصویری هنر هفتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید