مقایسه لباس کاروان ایران در المپیک با چند کشور

به گزارش وبلاگ سیاست، رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک واکنشهایی را به همراه داشته، خصوصا لباس رژه کاروان که رنگ پیراهن با کت و شلوار همخوانی ندارد.

مقایسه لباس کاروان ایران در المپیک با چند کشور

به گزارش وبلاگ سیاست، مراسم رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک 2016 ریو برزیل برگزار گردید و کمیته ملی المپیک از لباس های رسمی ورزشکاران ایران در این بازی های رونمایی کرد.

لباس هر یک از کشورها در هر مسابقه ای به خصوص المپیک و در مراسم رژه بیانگر فرهنگ آن کشور است اما در لباس طراحی شده برای رژه کاروان ایران در ریو نمادی از پرچم و فرهنگ ایرانی دیده نمی گردد و کت و پیراهن و شلوار و حتی رنگ کفش همخوانی مناسبی با هم ندارند.

معمولا در بازیهای المپیک از رنگ گرمکن ورزشکاران که برگرفته از پرچم کشورهاست، ملیت آنها تشخیص داده می گردد اما مانند دوره قبل لباس گرمکن ایرانی ها به رنگ آبی است.

نگاهی به لباس های کاروان های دیگر حاضر در المپیک نشان می دهد که اصلا احتیاجی به طراحی های عجیب نیست و فقط با کمی سلیقه و البته آشنایی به طراحی و ترکیب رنگ می توان لباس کاملا مناسب را طراحی کرد.

مقایسه سه دوره اخیر لباس کاروان ایران نشان می دهد که در المپیک 2008 پکن وضعیت بهتر از بازیهای 2012 لندن و همچنین المپیک ریو بوده است.

در ادامه نگاهی داریم به لباس کاروان ایران در ادوار اخیر و همچنین لباس کاروان بعضی کشورها در المپیک ریو:

لباس طراحی شده برای کاروان ایران در المپیک 2016 ریو

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مقایسه لباس کاروان ایران در المپیک با چند کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه لباس کاروان ایران در المپیک با چند کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید