مهندس های آینده بخوانند

به گزارش وبلاگ سیاست، رشته مهندسی شاخه های گسترده ای دارد و با به کارگیری علوم و با استفاده از قوانین طبیعت و فیزیک به منظور طراحی مواد، ساختارها، ماشین ها، ابزار و سیستم ها یا پردازش ها استفاده می گردد.

مهندس های آینده بخوانند

به گزارش وبلاگ سیاست و به نقل از یودبلیو نیوز، در آمریکا رشته مهندسی درآمدی بالا دارد و علاوه بر آن امنیت شغلی مهندس ها هم بالاست.

بعضی از بهترین زیرشاخه های رشته مهندسی شامل رشته های مهندسی نفت، مهندسی هسته ای و یا مهندسی شیمی است.

بعضی از قدیمی ترین دانشکده های مهندسی دنیا هم این رشته ها را ارائه می دهند.

علاوه بر آن، فارغ التحصیلی در این رشته ها فرصت های شغلی متعددی را پیش روی دانشجو فراهم می آورد.

یکی از فاکتورهایی که در انتخاب برترین دانشکده های مهندسی حائز اهمیت است، بحث اعتباربخشی است.

بعضی از برترین دانشکده های مهندسی آمریکا نیز به دلیل ارائه مدرکی با اعتبارسنجی معتبر معروف هستند.

بعضی از این دانشگاه ها هم از دوره کارورزی دانشجو حمایت می نمایند و به دانشجو یاری می نمایند که با اجتماع مهندسان ارتباط برقرار نمایند و مهارت های مهندس شدن را در خود ارتقا بخشند.

برترین دانشگاه های آمریکا برای رشته مهندسی به ترتیب زیر هستند.

1- دانشگاه ایالتی آریزونا(ASU)

این دانشگاه یکی از محبوب ترین دانشگاه های آمریکا برای رشته مهندسی است.

در دانشکده پلی تکنیک دانشگاه ایالتی آریزونا فرصت های یادگیری منحصر به فردی به دانشجویان ارائه می گردد.

دانشجویان رشته مهندسی نیز به دلیل هزینه کم و تمرکز بر رشته مهندسی، دانشگاه آریزونا را برای تحصیل برمی گزینند. در این دانشگاه سیستم های الکتریکی و رباتیک برای مهندسان در دسترس است.

2- دانشگاه کالیفرنیا، برکلی(UC)

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی علاوه بر حمایت دانشجویان در دوران تحصیل و از نظر آموزشی، کنفرانس های مهندسی، رویدادهای شبکه و مشاوره شغلی هم برگزار می نماید.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی دانشگاهی دولتی در شرق خلیج سان فرانسیسکو، حاصل ادغام دو دانشگاه قدیمی در سال 1868 در اوکلند کالیفرنیا است. برکلی بیشتر دارای رشته های مختلفی در مقطع کارشناسی بوده و در مقطع دکترا کمی محدودتر است.

3- مؤسسه فناوری کالیفرنیا(CalTech)

مؤسسه فناوری کالیفرنیا به لطف دسترسی به منابع مختلف برای افزایش یادگیری و تجربه دانشجویان، یکی از برترین دانشگاه های آمریکا در رشته مهندسی به حساب می آید.

مؤسسه فناوری کالیفرنیا دارای آزمایشگاه های متعددی است که برای تمرکز دانشجویان در انواع تخصص های مهندسی از قبیل مهندسی شیمی و مهندسی پزشکی ساخته شده اند.

4- مؤسسه فناوری ماساچوست(MIT)

زمانی که یک دانشجو برای تحصیل در دانشگاه ام آی تی پذیرش گردد، می تواند از مزایای متعددی بهره مند گردد.

ام .آی .تی جزو دانشگاه هایی است که به تأیید هیئت تأیید صلاحیت مهندسی و فناوری(ABET) رسیده است.

ABET یک سازمان غیرانتفاعی است که با اعتبارگذاری برنامه های آموزشی بعد از دوره دبیرستان در حوزه علوم کاربردی، کامپیوتر، مهندسی و فناوری به عموم جامعه خدمات ارائه می نماید.

5- دانشگاه استنفورد(Stanford)

بعضی از بهترین برنامه های مهندسی در دانشگاه استنفورد ارائه می شوند. در این دانشگاه برنامه های آموزشی پیشرفته به دانشجویان ارائه شده و همچنین از فرصت های تحقیقاتی حمایت به عمل می آید.

بهترین دانشگاه های مهندسی برای ادامه تحصیل

در حالی که بعضی از دانشجویان به تحصیل در مقطع کارشناسی بسنده می نمایند، بعضی دیگر فرصت های شغلی بهتری در مقطع کارشناسی ارشد پیدا می نمایند.

1- دانشگاه میشیگان(Michigan)

دانشگاه میشیگان قدیمی ترین دانشگاه این ایالت و از معتبرترین دانشگاه های دولتی آمریکا است. دانشگاه میشیگان دارای یکی از بزرگترین گروه دانش آموختگان در بین دانشگاه های دنیا است.

2- مؤسسه فناوری جورجیا(Georgia Institute of Technology)

مؤسسه فناوری جورجیا دانشگاهی پژوهش محور و دولتی در ایالت آتلانتا است. در 10 سال اخیر این دانشگاه در رشته های فنی-مهندسی شهرت زیادی پیدا نموده به طوری که یکی از بزرگ ترین دانشکده های مهندسی در میان تمام دانشگاه های آمریکا به شمار می رود.

3- دانشکده مهندسی ویتربی یواس سی (Viterbi)

یکی از دانشکده های دانشگاه کالیفرنیای جنوبی یو.اس .سی است که دانشکده های مهندسی آن به این ترتیب است: دانشکده مهندسی برق، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی و علم مواد، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع و سیستم.

4- دانشگاه پردو (Purdue)

دانشگاه پردو یکی از دانشگاه های بزرگ آمریکا در در ایالت ایندیانا است.

دانشگاه پردو دارای دانشکده های متنوعی است که می توان به مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شهری، اقتصاد کشاورزی و … اشاره نمود.

5- دانشگاه ایلینوی(Illinois)

دانشگاه ایلینوی در اِربانا-شمپین از معتبرترین دانشگاه های آمریکا است که دولتی بوده و در رشته مهندسی جزو برترین ها است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مهندس های آینده بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندس های آینده بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید