نفت از نفس افتاد؟

به گزارش وبلاگ سیاست، بهای معاملات نفت روز جمعه تحت تاثیر آمار اقتصادی ضعیف آمریکا و رکود بالای تولید این کشور کاهش چشمگیری پیدا کرد و برای کل هفته حدود سه درصد کاهش رقم زد.

نفت از نفس افتاد؟

به گزارش وبلاگ سیاست، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در آوریل 1.42 دلار یا 2.5 درصد کاهش یافت و در 55.80 دلار در هر بشکه بسته شد. این شاخص برای کل هفته حدود 2.6 درصد کاهش نشان داد، اما در فوریه 6.4 درصد صعود داشت.

بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ماه مه 1.24 دلار یا 1.9 درصد کاهش یافت و در 65.07 دلار در هر بشکه بسته شد. نفت برنت برای کل هفته 3.2 درصد کاهش نشان داد، اما در فوریه 6.7 درصد افزایش داشت.

آماری که نشان داد تولید نفت اوپک در فوریه به پایین ترین میزان در چهار سال گذشته سقوط کرده است پیروز نشد از قیمت ها پشتیبانی کند. نظرسنجی رویترز که روز جمعه منتشر شد نشان داد: اعضای این گروه در فوریه 30.68 میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که 300 هزار بشکه در روز در مقایسه با ژانویه کاهش داشت و پایین ترین میزان از سال 2015 بود.

به گفته ادوارد مویا، تحلیل گر ارشد بازار در شرکت OANDA، بازار روی اوپک برای تمدید کاهش تولید تا پایان سال حساب کرده و بازارها ممکن است به کاتالیزور جدیدی برای بالا رفتن قیمت ها نیاز داشته باشند.

اسکات دیکاز، استراتژیست ارشد بازار در والش تردینگ نیز به مارکت واچ گفت: کاهش قیمت نفت احتمالاً معامله گران را غافلگیر کرد به خصوص این که اخبار منتشره از کاهش تولید اوپک حکایت داشت.

آمار ضعیف تر از حد مطلوب فعالیت تولیدی و اعتماد مصرفی در آمریکا که پس از آمار کاهش فعالیت کارخانه چین منتشر شد، نگرانی ها را نسبت به تقاضا برای انرژی برانگیخت.

قیمت های نفت روز پنج شنبه روند متفاوتی پیدا کرده بودند و در حالی که قیمت نفت آمریکا تحت تأثیر افت سطح ذخایر نفت، افزایش پیدا کرده بود، نفت برنت به دلیل آمار اقتصادی ضعیف تر چین با کاهش روبه رو شده بود. با این حال هر دو شاخص قیمت در فوریه برای دومین ماه متوالی رشد داشتند.

شرکت مشاوره جی بی سی انرژی پنج شنبه گذشته اعلام نمود تولید نفت از سوی اوپک به میزان 550 هزار بشکه در روز در فوریه کاهش یافت و مجموع کاهش تولید این گروه از اکتبر را به 2.2 میلیون بشکه در روز رساند. این رقم بسیار بالاتر از 800 هزار بشکه در روزی است که اکتبر که برای کاهش تولید از سطح اکتبر توافق کرده بود.

بعلاوه گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد: ذخایر نفت این کشور 8.6 میلیون کاهش یافته و به این ترتیب روند افزایش هفتگی به مدت پنج هفته متوالی متوقف شد. آمار هفتگی نشان داد تولید نفت آمریکا به بالای 12 میلیون بشکه در روز صعود کرده است. دولت آمریکا انتظار دارد تولید نفت این کشور به 12.4 میلیون بشکه در روز در سال جاری بالغ شود.

از سوی دیگر گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد: شمار دکل های حفاری نفت آمریکا در هفته گذشته 10 حلقه کاهش یافته و به 843 حلقه رسیده است که دومین کاهش هفتگی متوالی بود و کندی احتاقتصادی تولید این کشور را نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نفت از نفس افتاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت از نفس افتاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید