هیأت دیپلماتیک کره شمالی راهی ایران شد

به گزارش وبلاگ سیاست، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش کرد که معاون وزیر خارجه این کشور به همراه هیأتی راهی سوریه و ایران شدند.

هیأت دیپلماتیک کره شمالی راهی ایران شد

به گزارش فارس، منابع رسمی کره شمالی اعلام کردند که هیأتی دیپلماتیک از جانب این کشور راهی سوریه و ایران شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) گزارش کرد که پاک میونگ گوک معاون وزیر خارجه کره شمالی و یک هیأت همراه، اوایل هفته جاری، پیونگ یانگ را برای سفر به سوریه و ایران ترک کردند.

بنا بر این گزارش، این هیأت دیپلماتیک روز شنبه هفته جاری، پایتخت کره شمالی را برای سفر به کشورهای فوق الذکر ترک کردند.

این هیأت دیپلماتیک قرار است در ادامه سفر خود به آذربایجان و مغولستان نیز سفر داشته باشند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره هدف این سفر و برنامه کاری آن منتشر نشده است و البته هنوز مشخص نیست که کدام یک از کشورهای ایران و سوریه مقصد نخست این هیأت دیپلماتیک کره ای خواهد بود.

تصاویر منتشر شده از این هیأت دیپلماتیک که توسط خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گرفته شده است، حاکی از آن است که این گروه روز شنبه هفته جاری در حال ترک فرودگاه پکن بودند.

بر اساس این گزارش، این سفر در حالی برگزار می شود که کره شمالی به دنبال تقویت روابط با ایران و سوریه است و در صدد است روابط تجاری خود را با این کشورها را تقویت کند.

خبر سفر هیأت دیپلماتیک کره شمالی به ایران در حالی منتشر می شود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هفته گذشته شرح داد که دیدار از کره شمالی را در برنامه های خود قرار داده است اما تاریخ دقیقی ارائه نکرد.

کره شمالی در حالی به دنبال تقویت روابط تجاری با کشورهای دیگر است که دور دوم نشست میان سران آمریکا و کره شمالی در هانوی پایتخت ویتنام، با شکست روبرو شد و فرایند این مذاکرات همچنان در هاله ای از ابهام باقیمانده است.

منبع: انتخاب

به "هیأت دیپلماتیک کره شمالی راهی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت دیپلماتیک کره شمالی راهی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید