وزش باد نسبتا شدید در تهران

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وزش باد نسبتا شدید و افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (28 تیر) اطلاع داد.

وزش باد نسبتا شدید در تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (28 تیر) نسبت به روز گذشته است، اظهار کرد: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می گردد و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه پیش بینی می گردد که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه همچنین طی برخی ساعات بعدازظهر امروز -بین ساعات 13 تا 18- غلظت آلاینده ازن افزایش می یابد، توضیح داد: از این رو با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن، به طور موقت وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: این شرایط جوی کم و بیش تا فردا (29 تیر) ادامه دارد و برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی در ادامه گفت: همچنین همزمان با ازدیاد تردد خودروها طی فردا، انتظار می رود در برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی، گرمای هوا در تهران تا روز آینده تداوم دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در خاتمه با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 71 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 57 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزش باد نسبتا شدید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد نسبتا شدید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید