پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم در مورد بیمارستان های آموزش محور

وزیر بهداشت با بیان اینکه بحث تحول نظام آموزش پزشکی را دنبال می کنیم، گفت: اگر این برنامه به خاتمه برسد هم گلایه مردم از نوع ارائه خدمت توسط دانش آموختگان ما حل خواهد شد، هم دانش آموختگان ما مهارت هایی را خواهند آموخت که مورد احتیاج است و هم استادان ما با این که چه مهارت هایی باید به دانشجویان منتقل گردد آشنا خواهند شد.

پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم در مورد بیمارستان های آموزش محور

به گزارش خبرنگاران، نمکی در حاشیه گردهمایی دانشجویان استعدادهای درخشان که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید در پاسخ به سوالی درباره گلایه های مردم در مورد بیمارستان های آموزش محور، گفت: خوشبختانه با حرکتی که در وزارت بهداشت در حوزه معاونت محترم آموزشی دنبال می گردد بحث تحول نظام آموزش پزشکی را در کشور در دست اجرا داریم و در این راستا بر استفاده از ظرفیت های ملی و استفاده از نخبگان چه در سطح آموزش عالی و چه تحصیلات کارشناسی و هم چنین تحول در ساختار آموزشی و بازنگری در واحدهای درسی، شیوه های آموزشی و ارزیابی را تاکید داریم.

وی اضافه کرد: با تحقق این برنامه که همکاران ما آن را دنبال می نمایند ساماندهی مناسبی را در ساختار آموزش کشور خواهیم داشت. ما به دنبال این هستیم که چه کسی و با چه سطحی از مهارت، در چه زمانی و توسط چه کسی و با چه هزینه ای برای کدام صندلی نظام ارائه خدمت باید تربیت کنیم. اگر این برنامه به خاتمه برسد هم گلایه مردم از نوع ارائه خدمت توسط دانش آموختگان ما حل خواهد شد و هم دانش آموختگان ما مهارت هایی را خواهند آموخت که مورد احتیاج است و هم استادان ما با این که چه مهارت هایی باید به دانشجویان منتقل گردد آشنا خواهند شد.

وزیر بهداشت درباره راه حل دولت برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان، گفت: دولت در اولین قدم باید نخبه نوازی کند، نخبگان را بشناسیم و راه هایی را برای رشد این ها فراهم کنیم و از همه مهم تر بعد از خاتمه یافتن دوره آموزشی دانشجو برای جذب وی راه هایی پیدا کنیم. اگر نخبگان به آینده کاری خود امیدوار نباشند در حین تحصیل به فکر مهاجرت می افتند. خیلی از بچه هایی که از کشور می روند برای تجربه یک جای بهتر نمی روند بلکه برای این می روند که ما زیرساخت های مناسب آن ها را فراهم نکردیم. ما امیدواریم تا یک یا دو سال آینده از حضور تمام دانشجویان فارغ التحصیل نخبه چه در دانشگاه، چه در مراکز تحقیقاتی و چه در شرکت های دانش بنیان و پارک های فناوری و چه در نظام ارائه خدمت استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم در مورد بیمارستان های آموزش محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم در مورد بیمارستان های آموزش محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید