کورتس: انتخابات زودهنگام اتریش در اولین فرصت برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ سیاست، تهران - خبرنگاران - صدراعظم اتریش گفت: درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام در اولین فرصت ممکن را به رئیس جمهوری این کشور ارائه نموده است.

کورتس: انتخابات زودهنگام اتریش در اولین فرصت برگزار می گردد

در پی کناره گیری هاینتس کریستیان اشتراخه معاون صدراعظم اتریش و تظاهرات مردم این کشور برای انحلال مجلس، صدراعظم سباستین کورتس کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد.

وی به وبلاگ سیاست گفت: پیشنهاد برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام را در اولین فرصت ممکن به رئیس جمهوری ارائه نموده ام.

کورتس همچنین از کسانی که موافق روند اصلاحی وی در ساختار سیاسی اتریش بوده و طی دو سال اخیر از اقدامات وی حمایت نموده اند خواست در انتخابات پیش رو نیز به حزب او رای بدهند.

صدراعظم اتریش از این که حزب متبوعش حزب مردم از جهت خود منحرف شده عذرخواهی کرد.

از سوی دیگر یوهان گودنوس از حزب مردم به خاطر همکاری با اشتراخه و حضور در ویدیوی منتشر شده، ناچار به استعفا از تمامی مناصب خود شد.

در همین رابطه الکساندر وان در بلن رئیس جمهوری اتریش ضمن حمایت از برگزاری انتخابات زودهنگام، ویدیوی هاینتس کریستیان اشتراخه را که در کوشش بود از یک سرمایه گذار روس بصورت غیرقانونی در جهت حمایت از حزب خود یاری بگیرد، شرم آور خواند.

این در حالی است که به دنبال رسوایی معاون صدر اعظم اتریش که به کناره گیری وی از قدرت منجر شد، هزاران تن از ساکنان شهر وین با برگزاری تظاهرات گسترده، خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

اروپام**6143**1708

منبع: ایرنا

به "کورتس: انتخابات زودهنگام اتریش در اولین فرصت برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کورتس: انتخابات زودهنگام اتریش در اولین فرصت برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید